Do kogo adresować #CV w firmie?

Adresując swoje CV do firmy, zazwyczaj najlepiej jest zaadresować je do Managera, który jest szefem działu, który nas interesuje.
Jednak znalezienie konkretnego imienia i tytułu osoby może czasami być trudne.
Oto kilka opcji, które możesz rozważyć:

  1. Zaadresuj swoje CV do kierownika w dziale, do którego aplikujesz. Jeśli ogłoszenie o pracę zawiera imię i nazwisko osoby kontaktowej lub jeśli otrzymałeś nazwisko Kierownika ds. Rekrutacji za pośrednictwem sieci lub badań, wykorzystaj te informacje. Jeśli ubiegasz się o stanowisko w określonym dziale, możesz zaadresować swoje CV bezpośrednio do tego działu. Na przykład, jeśli ubiegasz się o stanowisko w marketingu, dobrze napisać do Dyrektora Działu Marketingu.
  2. Pamiętaj, aby upewnić się, że imię i nazwisko oraz tytuł odbiorcy są dokładne, ponieważ adresowanie ich do niewłaściwej osoby może wywołać negatywne wrażenie. Jeśli tylko możesz rozważ skontaktowanie się bezpośrednio z firmą najlepiej telefonicznie i zapytać o odpowiednią osobę, do której możesz skierować swoją aplikację.
  3. LinkedIn: Przeprowadź wyszukiwanie na LinkedIn, używając nazwy firmy i odpowiednich słów kluczowych. Poszukaj pracowników, którzy pracują w dziale, do którego aplikujesz, lub osób na stanowiskach HR lub rekrutacyjnych.
  4. Networking: skontaktuj się ze swoją profesjonalną siecią i zapytaj, czy ktoś ma powiązania w firmie. Może być w stanie podać nazwisko kierownika ds. rekrutacji lub przedstawić kogoś, kto może ci pomóc. Jeśli wyczerpałeś wszystkie opcje i nadal nie możesz znaleźć nazwiska kierownika ds. rekrutacji, możesz zaadresować swoje CV do działu HR.
  5. Sieć: wykorzystaj swoją profesjonalną sieć, aby odkryć możliwości pracy i nawiązać kontakty w branży lub firmie będącej przedmiotem zainteresowania. Uczestnicz w wydarzeniach networkingowych, dołączaj do grup branżowych i współpracuj z profesjonalistami za pośrednictwem platform takich jak LinkedIn.
  6. Postępuj zgodnie z instrukcjami aplikacyjnymi: uważnie przeczytaj i postępuj zgodnie z instrukcjami. Przestrzeganie tych instrukcji świadczy o dbałości o szczegóły i profesjonalizmie.
  7. Sprawdź swoją aplikację: Dokładnie sprawdź wszystkie materiały aplikacyjne pod kątem błędów ortograficznych, gramatycznych i formatowania.
  8. Odpowiednie działania następcze: po złożeniu aplikacji rozważ wysłanie uprzejmej wiadomości e-mail, aby wyrazić swoje zainteresowanie i zapytać o status rekrutacji. Pamiętaj jednak, aby nie sprawiać wrażenia nachalnego.
  9. Ciągłe doskonalenie: Jak otrzymasz negatywną odpowiedź, proś o informację zwrotną i wykorzystaj ją do udoskonalenia swojej aplikacji.
  10. Zachowaj porządek: śledź oferty pracy, o które się ubiegasz, terminy składania wniosków i wszelką komunikację z pracodawcami. Ta organizacja pomoże Ci być na bieżąco z procesem i szybko reagować w razie potrzeby.

W tym artykule: