List motywacyjny jako kluczowa szansa w rekrutacji!

Dzisiaj chcę się z wami podzielić kilkoma wskazówkami dotyczącymi listu motywacyjnego. W dobie krótkiego czasu na czytanie #CV, dobrze jest pamiętać o sile, jaką ma ten krótki dokument. O czym warto pamiętać pisząc LM ?
1.    Spersonalizuj treść: Standardowe listy motywacyjne są już passe! Dostosuj treść do konkretnej firmy i stanowiska, na które aplikujesz. Pokaż, że przemyślałeś, dlaczego właśnie tu chcesz pracować.
2.    Umiejętności na tacy: Opowiedz historie z Twojego doświadczenia, które wyraźnie pokazują, że masz te umiejętności, o które chodzi w pracy. To moment na blask twojego kreatywnego umysłu.
3.    Zrozumienie potrzeb: Nie da się ukryć, że firma ma swoje oczekiwania. Powiąż swoje doświadczenie z wymaganiami zawartymi w ogłoszeniu o pracę. To pokazuje, że masz oko do detali.
4.    Wartości i misja: Skup się na tym, co wyróżnia tę firmę spośród innych. Wyszukaj informacje o wartościach i misji firmy. Pokaż, że je rozumiesz i jesteś gotów je wspierać.
5.    Motywacja:  Daj do zrozumienia, co Cię napędza. Czy to chęć rozwoju, pasja do branży, czy może ambicje wnoszenia do firmy czegoś unikalnego?
6.    Twoja przewaga: Przywołaj swoje unikalne osiągnięcia czy cechy, które dodają Ci blasku. Bądź śmiałym, ale prawdziwym, bądź sobą.
7.    Zakasać rękawy: Przedstaw, w jaki sposób Twój wkład przyczyni się do sukcesu firmy. Pokaż, że nie boisz się zaangażować i włożyć rękę w to, co robisz.
8.    Kluczowe zakończenie: Zakończ mocnym akcentem, wyrażając entuzjazm do kolejnych etapów rekrutacji. Pozostaw czytelnika z uśmiechem i gotowym do działania w twoim kierunku.
9.    Korekta: Przeczytaj list motywacyjny raz jeszcze, aby wyeliminować błędy. Czasem warto też poprosić o opinię kogoś innego.
10.  Precyzja słowem klucz: Twoje zdolności komunikacyjne mają teraz okazję zabłysnąć. Zwracaj uwagę na długość tekstu – zwięzłość to ważne.

Pamiętaj, to Ty jesteś głównym bohaterem tej historii. Wykorzystaj list motywacyjny, by pokazać swoją pasję, osobowość i zgodność z firmowymi wartościami.
Dzięki temu możesz wyróżnić się wśród wielu kandydatów i zapewnić sobie zielone światło do kolejnych etapów rekrutacji.

W tym artykule: